Základem každého nápoje je vždy voda. Ta, kterou pijeme doma, může pocházet z různých zdrojů.

Soukromý zdroj

Nejčastěji studna. K úpravě vody se používá systém filtrace na vstupu. Ideálním řešením je ponechat běžně filtrovanou vodu pro využití domácími spotřebiči a ke koupání. Takto upravená voda ovšem neposkytuje garanci zbavení většiny kontaminantů a zdraví škodlivých látek. Mohou se v ní vyskytovat například zbytky pesticidů a dalších nebezpečných látek. A také další kontaminanty včetně virů a bakterií.

Pro vodu k pití a vaření doporučujeme instalovat dodatečný systém na úpravu pitné vody eSpring na výstupu. Tato kombinace zaručí, že voda, kterou pijete, je opravdu čistá a kvalitní, zbavená všech kontaminantů a cizorodých látek při zachování zdraví prospěšné mineralizace.

Veřejný vodovod

Vodovodní síť a související systémy na úpravu pitné vody. Dodavatel garantuje zdravotní nezávadnost vody, která opouští objekt pro úpravu vody. Než se voda dostane až do vašeho kohoutku, urazí však ještě dlouhou cestu vodovodním potrubím. Staré rozvody mohou být příčinou kontaminace vody. Velkým rizikem je v tomto případě kontaminace těžkými kovy, nejčastěji olovem. Vyčištěná povrchová voda navíc obsahuje zbytky léčiv a hormonů.

Řešením je instalace dodatečného systému na úpravu pitné vody eSpring na výstupu. Tedy u kohoutku s pitnou vodou používanou k pití a k vaření. Účinný systém filtrace s využitím ultrafialového záření zbaví vodu nebezpečných kontaminantů. Navíc si poradí se zbytky léčiv a zachytí chlor a jeho karcinogenní deriváty trihalogenmethany, které se ve vodě vytvářejí jako druhotný produkt desinfekce chlorem.

Balená voda

Obvykle nebývá hlavním zdrojem pitné vody v domácnosti. Důvodem je její vysoká cena a celková nepraktičnost takového řešení. Při stáčení je výrobcem garantována zdravotní nezávadnost. Nesprávné skladování v plastových lahvích v průběhu distribuce však s sebou nese zdravotní rizika. Dochází k růstu bakterií a k uvolňování složek plastu do vody.

Pokud cestujete, je lepším řešením natočit si domácí filtrovanou vodu z kohoutku. Když využijete filtr eSpring na úpravu pitné vody, máte jistotu, že voda, kterou z lahve pijete, je kvalitní a zdravá. Navíc zbavená bakterií a virů. Po stočení do vlastní lahve máte jistotu její čerstvosti. Vedlejším pozitivním efektem je to, že šetříte přírodu a neprodukujete zbytečný plastový odpad.